Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 23.06.1956
Locul naşterii: Bucuresti
  Şerban-Constantin VALECA
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.03 Argeş,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Belgia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Zambia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor22 feb. 200010 dec. 2000
Senat15 dec. 200818 dec. 2012
Senat19 dec. 201219 dec. 2016
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă - Secretar, de la data de 22.12.2016 până la data de 4.1.2017





Go to top