Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Şerban-Constantin VALECA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.03 Argeş,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Biroul Permanent Vicepreşedinte, de la data de 21.11.2018
Comisii permanente:
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării Membru, de la data de 05.01.2017
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Tadjikistan Preşedinte, de la data de 26.6.2019
Grupul parlamentar de prietenie cu Belgia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Zambia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 22.02.2000 10.12.2000
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă Secretar, de la data de 22.12.2016 până la data de 04.01.2017
Comisia pentru politică externă Membru, de la data de 01.09.2017 până la data de 24.09.2019
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top