Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 12.08.1971
  Eugen-Orlando TEODOROVICI
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.38 Tulcea,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat




 Organizaţii de cooperare Parlamentară Internaţională:
sigla Adunarea Parlamentară a OSCE (APOSCE)
- Membru Supleant, de la data de 1.3.2017

 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Slovenia
- Secretar, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Arabia Saudita
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Africa de Sud
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 dec. 201219 dec. 2016
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 27.3.2017
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital - Preşedinte, de la data de 28.3.2017 până la data de 31.1.2018





Go to top