Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Eugen-Orlando TEODOROVICI

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.38 Tulcea,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Membru, de la data de 01.02.2018
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 22.12.2016
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială pentru elaborarea unei propuneri legislative pentru modificarea şi completarea Legii nr. 321/2009 privind comercializarea produselor alimentare Membru, de la data de 13.03.2017
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Slovenia Secretar, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Arabia Saudita Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Africa de Sud Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentară a OSCE (APOSCE) Membru Supleant, de la data de 1.3.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 27.03.2017
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Preşedinte, de la data de 28.03.2017 până la data de 31.01.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top