Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK


Parlamentarii pentru Acţiune Glo

Contact:

PARLAMENTUL

Adunarea Naţională

Consiliul Naţional al Provinciilor

http://www.parliament.gov.za



 Legislatura
Select 21.12.2020 - 20.12.2024
Select 20.12.2016 - 20.12.2020
Select 19.12.2012 - 19.12.2016
Select 15.12.2008 - 18.12.2012
Select 13.12.2004 - 14.12.2008
Select 11.12.2000 - 12.12.2004
Select 22.11.1996 - 10.12.2000
Select 16.10.1992 - 21.11.1996
Select 09.06.1990 - 15.10.1992

Grupul parlamentar de prietenie cu Africa de Sud

Preşedinte
Vicepreşedinte
Secretar
Membri
4 BARBU Florin-Ionuţ Deputat PSD din data de 11.05.2021
5 BUCURA-OPRESCU Simona Deputat PSD din data de 11.05.2021
6 CĂUŞ Vasile-Aurel Deputat PNL din data de 11.05.2021
7 CONSTANTIN Daniel Deputat PNL din data de 11.05.2021
8 DĂMUREANU Ringo Deputat AUR din data de 11.05.2021
9 GRECU Ion-Cătălin Deputat PSD din data de 11.05.2021
10 HANGAN Andrei Senator AUR din data de 11.05.2021
11 IANCU Marius-Ionel Deputat PSD din data de 11.05.2021
12 ICHIM Cristian-Paul Deputat USR PLUS din data de 11.05.2021
13 IVAN Dan Senator USR PLUS din data de 11.05.2021
14 KISS János Deputat PNL din data de 11.05.2021
15 MERKA F. Adrian-Miroslav Deputat Minorități din data de 11.05.2021
16 MIHAI Alfred-Laurențiu-Antonio Senator PSD din data de 11.05.2021
17 NASSAR N. Rodica Deputat PSD din data de 11.05.2021
18 ŞANDRU Cosmin Deputat PNL din data de 11.05.2021
19 ŞIMON Gheorghe Deputat PSD din data de 11.05.2021
20 VEŞTEA Mihail Senator PNL din data de 11.05.2021




Go to top