Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Doru-Adrian PĂNESCU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Membru, de la data de 05.12.2018
Comisia pentru comunicații și tehnologia informației Membru, de la data de 11.09.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru celebrarea Centenarului Marii Uniri şi a Războiului pentru Întregirea Neamului. Membru, de la data de 28.06.2017
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bolivariană Venezuela Preşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Finlanda Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 04.01.2017
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Membru, de la data de 05.01.2017 până la data de 16.01.2017
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.01.2018
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Secretar, de la data de 01.02.2018 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 04.12.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top