Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Nicolae MOGA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 18.09.2017
Comisia de validare Membru, de la data de 21.12.2016
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru sistematizarea, unificarea şi asigurarea stabilităţii legislative în domeniul justiţiei. Membru, de la data de 27.09.2017
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Turcia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativa a Braziliei Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Tadjikistan Membru, de la data de 26.6.2019
Grupul parlamentar de prietenie cu Cote d'Ivoire Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Vicepreşedinte, de la data de 19.06.2019 până la data de 01.09.2019
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 04.01.2017
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 07.11.2017
Comisia pentru regulament Preşedinte, de la data de 01.02.2018 până la data de 18.06.2019
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top