Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Roxana-Natalia PAȚURCĂ

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.12 Călăraşi,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru administraţie publică Membru, de la data de 10.10.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru controlul execuției bugetelor anuale ale Curții de Conturi Membru, de la data de 04.07.2018
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Columbia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Bulgaria Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Singapore Secretar, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 04.01.2017
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 10.04.2017 până la data de 09.10.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top