Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK


Parlamentarii pentru Acţiune Glo

Contact:

ADUNAREA NAŢIONALĂ

http://www.parliament.bg/



 Legislatura
Select 21.12.2020 - 20.12.2024
Select 20.12.2016 - 20.12.2020
Select 19.12.2012 - 19.12.2016
Select 15.12.2008 - 18.12.2012
Select 13.12.2004 - 14.12.2008
Select 11.12.2000 - 12.12.2004
Select 22.11.1996 - 10.12.2000
Select 16.10.1992 - 21.11.1996
Select 09.06.1990 - 15.10.1992

Grupul parlamentar de prietenie cu Bulgaria

Preşedinte
Vicepreşedinte
Secretar
Membri
4 ANDREI Alexandru-Ioan Deputat PNL din data de 11.05.2021
5 BÎRCĂ Constantin Deputat PSD din data de 11.05.2021
6 BLAGA Daniel-Codruţ Deputat USR din data de 11.05.2021
7 BOURCEANU Septimiu-Sebastian Senator PNL din data de 11.05.2021
8 BREAHNĂ-PRAVĂŢ Ionela-Cristina Senator PSD din data de 11.05.2021
9 CIUBUC Ciprian Deputat AUR din data de 11.05.2021
10 DINU Cristina-Elena Deputat PSD din data de 11.05.2021
11 DRULĂ Cătălin Deputat USR din data de 11.05.2021
12 FOLESCU Cornel-Vasile Deputat PSD din data de 11.05.2021
13 GHEORGHE Andrei Daniel Deputat PNL din data de 11.05.2021
14 LUNGU Romeo-Daniel Deputat PSD din data de 11.05.2021
15 MIKLÓS Zoltán Deputat UDMR din data de 11.05.2021
16 NĂCUŢĂ Sorin Deputat PNL din data de 11.05.2021
17 PAVELESCU Nicolae Deputat PSD din data de 11.05.2021
18 PETCU Toma-Florin Senator PNL din data de 11.05.2021
19 ROMAN Nicolae Deputat AUR din data de 11.05.2021
20 STROE Ionuţ-Marian Deputat PNL din data de 11.05.2021




Go to top