Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 31.01.1951
Locul naşterii: Sudrigiu, Bihor
  Cornel POPA
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.05 Bihor,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Chestor 3.9.2018





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Grecia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Malta
- Preşedinte, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor11 dec. 200012 dec. 2004
Camera Deputaţilor13 dec. 200414 dec. 2008
Senat15 dec. 200829 iun. 2012
Senat21 dec. 2016 

Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent 1.9.2017 până la data de 2.9.2018

Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică - Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 11.9.2017
Comisia pentru administraţie publică - Membru, de la data de 12.9.2017 până la data de 10.9.2018
Comisia pentru ape, păduri, pescuit și fond cinegetic - Membru, de la data de 11.9.2018 până la data de 23.9.2018





Go to top