Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Cornel POPA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.05 Bihor,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 03.09.2018
Comisii permanente:
Comisia pentru transporturi şi infrastructură Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru energie, infrastructură energetică și resurse minerale Membru, de la data de 24.09.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Grecia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Malta Preşedinte, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 11.12.2000 12.12.2004
Camera Deputaţilor 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 29.06.2012
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Vicepreşedinte, de la data de 01.09.2017 până la data de 02.09.2018
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 11.09.2017
Comisia pentru administraţie publică Membru, de la data de 12.09.2017 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru ape, păduri, pescuit și fond cinegetic Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 23.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top