Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Gheorghe MARIN

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.03 Argeş,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru transporturi şi infrastructură Membru, de la data de 04.09.2017
Comisia pentru energie, infrastructură energetică și resurse minerale Preşedinte, de la data de 17.09.2018
Comisii comune:
Comisia de anchetă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru activitatea Autorităţii Naţionale de Reglementare în Domeniul Energiei. Membru, de la data de 27.09.2017
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Slovacia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Croatia Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Sri Lanka Membru, de la data de 13.9.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Uzbekistan Membru, de la data de 26.6.2019
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Uniunea Interparlamentară (UIP) Secretar, de la data de 1.3.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 10.3.1997 10.12.2000
Camera Deputaţilor 11.12.2000 12.12.2004
Camera Deputaţilor 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 13.03.2017
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 13.03.2017 până la data de 31.08.2017
Comisia pentru transporturi şi infrastructură Secretar, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.08.2017
Comisia economică, industrii şi servicii Vicepreşedinte, de la data de 01.09.2017 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru energie, infrastructură energetică și resurse minerale Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 16.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top