Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator TÁNCZOS Barna

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.21 Harghita,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 03.09.2018
Comisii permanente:
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru agricultură, industrie alimentară si dezvoltare rurală Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2016
Comisii comune:
Comisia de anchetă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru activitatea Autorităţii Naţionale de Reglementare în Domeniul Energiei. Membru, de la data de 27.09.2017
Comisii speciale:
Comisia specială pentru elaborarea unei propuneri legislative pentru modificarea şi completarea Legii nr. 321/2009 privind comercializarea produselor alimentare Vicepreşedinte, de la data de 13.03.2017
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru controlul execuției bugetelor anuale ale Curții de Conturi Membru, de la data de 04.07.2018
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Chile Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Letonia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Lituania Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 21.12.2016 până la data de 02.09.2018
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top