Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Elena-Lavinia CRAIOVEANU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.17 Dolj,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 01.02.2018
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Membru, de la data de 22.12.2016
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru coordonarea activităţilor parlamentare necesare pregătirii Preşedinţiei Consiliului Uniunii Europene din primul semestru al anului 2019 Membru, de la data de 11.10.2017
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Suedia Preşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Liban Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 12.09.2017
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top