Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK


Parlamentarii pentru Acţiune Glo

Contact:

PARLAMENTUL

http://www.riksdagen.se



 Legislatura
Select 21.12.2020 - 20.12.2024
Select 20.12.2016 - 20.12.2020
Select 19.12.2012 - 19.12.2016
Select 15.12.2008 - 18.12.2012
Select 13.12.2004 - 14.12.2008
Select 11.12.2000 - 12.12.2004
Select 22.11.1996 - 10.12.2000
Select 16.10.1992 - 21.11.1996
Select 09.06.1990 - 15.10.1992

Grupul parlamentar de prietenie cu Suedia

Preşedinte
Vicepreşedinte
Secretar
Membri
4 ANDRUŞCEAC Antonio Deputat AUR din data de 11.05.2021
5 ANISIE Monica-Cristina Senator PNL din data de 11.05.2021
6 ATANASIU Onuţ Valeriu Deputat PNL din data de 11.05.2021
7 BARBU Florin-Ionuţ Deputat PSD din data de 11.05.2021
8 CALISTA Mara-Daniela Deputat PNL din data de 11.05.2021
9 CRISTEA Andi-Lucian Deputat PSD din data de 11.05.2021
10 DRANCĂ Andrei-Iulian Deputat USR din data de 11.05.2021
11 FIRCZAK Iulius Marian Deputat Minorități din data de 11.05.2021
12 FIREA Gabriela Senator PSD din data de 11.05.2021
13 GRECU Ion-Cătălin Deputat PSD din data de 11.05.2021
14 IOAN Raluca-Gabriela Senator PNL din data de 11.05.2021
15 MAZILU Liviu-Lucian Senator PSD din data de 11.05.2021
16 PALADI George-Adrian Deputat PSD din data de 11.05.2021
17 PREDOIU Marian-Cătălin Deputat PNL din data de 11.05.2021
18 PRUNĂ Cristina-Mădălina Deputat USR din data de 11.05.2021
19 ROMAN Nicolae Deputat AUR din data de 11.05.2021
20 VECERDI Cristina-Agnes Deputat PNL din data de 11.05.2021




Go to top