Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Robert-Marius CAZANCIUC

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Biroul Permanent Vicepreşedinte, de la data de 02.09.2019
Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Preşedinte, de la data de 15.05.2017
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru celebrarea Centenarului Marii Uniri şi a Războiului pentru Întregirea Neamului. Membru, de la data de 28.06.2017
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru sistematizarea, unificarea şi asigurarea stabilităţii legislative în domeniul justiţiei. Membru, de la data de 27.09.2017
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Slovacia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Canada Preşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Qatar Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 04.01.2017
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 14.05.2017
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top