Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 18.07.1956
  Ilie NIȚĂ
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.35 Suceava,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Alianta Liberalilor si Democratilor
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al partidului Alianța Liberalilor și Democraților Vicelider





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Belgia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Germania
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Federatia Rusa
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Thailanda
- Secretar, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare - Preşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.9.2018
Comisia pentru constituţionalitate - Membru, de la data de 11.9.2018 până la data de 16.9.2018





Go to top