Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Ion GANEA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.38 Tulcea,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat (Membru afiliat)
Biroul permanent:
Biroul Permanent Secretar, de la data de 03.09.2018
Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 11.09.2018
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 22.12.2016
Comisii comune:
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru relaţia cu UNESCO Membru, de la data de 01.03.2017
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Peru Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Egipt Secretar, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Siria Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Germania Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Secretar, de la data de 01.09.2017 până la data de 31.01.2018
Biroul Permanent Secretar, de la data de 11.06.2018 până la data de 02.09.2018
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.08.2017
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 01.09.2017 până la data de 31.01.2018
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Membru, de la data de 01.02.2018 până la data de 10.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top