Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Cosmin-Marian POTERAŞ

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.17 Dolj
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: - Senatori neafiliați ( )
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 12.09.2022
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisii de anchetă:
Comisia de anchetă privind investigarea cazurilor de abuzuri sexuale sau a oricăror abuzuri fizice împotriva minorilor din serviciile de tip rezidențial aflate în subordinea Direcțiilor Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului (DGASPC) Secretar, de la data de 02.03.2022
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Belgia Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Cote d'Ivoire Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Suedia Preşedinte, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 22.12.2020 până la data de 01.02.2022
Comisia pentru învăţământ Membru, de la data de 02.02.2022 până la data de 03.04.2022
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 22.12.2020 până la data de 14.06.2022
Comisia pentru învăţământ Secretar, de la data de 04.04.2022 până la data de 14.06.2022
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Comisii anchetă:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top