Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Titus CORLĂŢEAN

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Biroul Permanent Vicepreşedinte, de la data de 02.09.2019
Comisii permanente:
Comisia pentru constituţionalitate Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 12.09.2017
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru coordonarea activităţilor parlamentare necesare pregătirii Preşedinţiei Consiliului Uniunii Europene din primul semestru al anului 2019 Membru, de la data de 07.02.2018
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) Preşedinte, de la data de 13.6.2018
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Senegal Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Bosnia si Hertegovina Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Camera Deputaţilor 13.12.2004 20.12.2007
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru coordonarea activităţilor parlamentare necesare pregătirii Preşedinţiei Consiliului Uniunii Europene din primul semestru al anului 2019 Preşedinte, de la data de 07.02.2018 până la data de 17.12.2018
Go to top