Data naşterii: 23.12.1962
  Dan MANOLIU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat

 Comisii permanente:
Comisia românilor de pretutindeni - Vicepreşedinte, de la data de 1.2.2018
Comisia pentru transporturi şi energie - Membru, de la data de 12.2.2018







Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 Dec 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.1.2018
Comisia pentru transporturi şi energie - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 4.2.2018
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare - Membru, de la data de 5.2.2018 până la data de 19.2.2018





Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top