Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Dan MANOLIU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru transporturi şi infrastructură Membru, de la data de 12.02.2018
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării Vicepreşedinte, de la data de 01.02.2018
Comisii comune:
Comisia comună pentru integrare europeană dintre Palamentul României şi Parlamentul Republicii Moldova Membru, de la data de 01.03.2017
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea, modificarea și completarea propunerilor legislative în materie electorală. Membru, de la data de 19.06.2019
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Croatia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză Secretar, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.01.2018
Comisia pentru transporturi şi infrastructură Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 04.02.2018
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare Membru, de la data de 05.02.2018 până la data de 19.02.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top