Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Eugen ŢAPU NAZARE

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru energie, infrastructură energetică și resurse minerale Membru, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru antreprenoriat și turism Preşedinte, de la data de 21.02.2022
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisii de anchetă:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Italia Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Țărilor de Jos (Olanda) Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elena Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Sudan Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul Pro-America din Parlamentul României Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentară a Procesului de Cooperare în Europa de Sud-Est (AP SEECP) Membru, de la data de 17.2.2021
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 20.12.2020
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 01.09.2021 până la data de 31.01.2022
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru regulament Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2020 până la data de 31.08.2021
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Comisii anchetă:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top