Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 20.12.1975
  Iulian-Claudiu MANDA
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.17 Dolj,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat








Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor13 dec. 200414 dec. 2008
Camera Deputaţilor15 dec. 200818 dec. 2012
Camera Deputaţilor19 dec. 201219 dec. 2016
Senat21 dec. 201619 iun. 2019

Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent 21.12.2016 până la data de 2.9.2018
Biroul Permanent 3.9.2018 până la data de 18.6.2019

Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională - Membru, de la data de 6.6.2017 până la data de 18.9.2017
Comisia pentru dezvoltare şi strategie economică - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 18.9.2017

Istoric Comisii comune:
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activităţii S.R.I. - Preşedinte, de la data de 13.9.2017 până la data de 18.6.2019

Istoric Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului privind analizarea și actualizarea cadrului normativ cu incidență în domeniul securității naționale - Membru, de la data de 18.4.2018 până la data de 23.4.2018
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului privind analizarea și actualizarea cadrului normativ cu incidență în domeniul securității naționale - Preşedinte, de la data de 24.4.2018 până la data de 19.6.2019


Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Indonezia - Membru, de la data de 26.4.2017 până la data de 19.6.2019
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Bolivia - Membru, de la data de 26.4.2017 până la data de 19.6.2019
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Belgia - Preşedinte, de la data de 26.4.2017 până la data de 19.6.2019

Go to top