Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Liviu-Lucian MAZILU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.27 Mehedinţi,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru ape, păduri, pescuit și fond cinegetic Membru, de la data de 17.09.2018
Comisia pentru administraţie publică Membru, de la data de 01.02.2018
Comisii comune:
Comisia parlamentară de anchetă pentru investigarea eventualelor nereguli și fraude semnalate în spațiul public cu ocazia derulării procesului electoral la alegerile din 26 mai 2019 Membru, de la data de 26.06.2019
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Armenia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Bulgaria Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Serbia Secretar, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Iniţiativa Central-Europeană-Dimensiunea Parlamentară (ICE-DP) Membru Supleant, de la data de 1.3.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 04.01.2017
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 05.01.2017 până la data de 03.09.2017
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 18.09.2017 până la data de 31.01.2018
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 16.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top