Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 25.05.1976
Locul naşterii: Miercurea-Ciuc
  TÁNCZOS Barna
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.21 Harghita,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Uniunea Democrată Maghiară din România
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
Biroul permanent:
Chestor 3.9.2018





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Chile
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Letonia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Lituania
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 dec. 201219 dec. 2016
Senat21 dec. 2016 

Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent 21.12.2016 până la data de 2.9.2018






Go to top