Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Liviu-Marian POP

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş,
în data de 11.12.2016 validat la data de 20.02.2017
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 19.12.2018
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Preşedinte, de la data de 01.02.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu India Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Malaysia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Kârghâză Membru, de la data de 26.6.2019
Grupul parlamentar de prietenie cu Guineea Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 20.2.2017 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 20.02.2017 până la data de 18.09.2017
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 04.09.2017 până la data de 31.01.2018
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 01.02.2018 până la data de 04.07.2018
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 05.07.2018 până la data de 18.12.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top