Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK


Parlamentarii pentru Acţiune Glo

Contact:

PARLAMENTUL

http://parliamentofindia.nic.in/

Camera Poporului

http://loksabha.nic.in

Consiliul Statelor

http://rajyasabha.nic.in



 Legislatura
Select 21.12.2020 - 20.12.2024
Select 20.12.2016 - 20.12.2020
Select 19.12.2012 - 19.12.2016
Select 15.12.2008 - 18.12.2012
Select 13.12.2004 - 14.12.2008
Select 11.12.2000 - 12.12.2004
Select 22.11.1996 - 10.12.2000
Select 16.10.1992 - 21.11.1996
Select 09.06.1990 - 15.10.1992

Grupul parlamentar de prietenie cu India

Preşedinte
Vicepreşedinte
Secretar
Membri
4 ANDRONACHE Gabriel Deputat PNL din data de 11.05.2021
5 BENDE Sándor Deputat UDMR din data de 11.05.2021
6 DĂNEASĂ Mircea Senator AUR din data de 11.05.2021
7 DARĂU Ambrozie-Irineu Senator USR din data de 11.05.2021
8 FĂLCOI Nicu Deputat USR din data de 11.05.2021
9 GEORGESCU Laura Senator PSD din data de 11.05.2021
10 GÎDEI Laurenţiu-Viorel Deputat PSD din data de 11.05.2021
11 MANEA Cătălin-Zamfir Deputat Minorități din data de 11.05.2021
12 MORAR Olivia-Diana Deputat PNL din data de 11.05.2021
13 PAULIUC Nicoleta Senator PNL din data de 11.05.2021
14 PUIU Ovidiu Senator PSD din data de 11.05.2021
15 SANDU Viorica Deputat PSD din data de 11.05.2021
16 STOCHECI Cristina-Mariana Senator PSD din data de 11.05.2021
17 STOICA Elena Deputat PSD din data de 11.05.2021
18 TĂNASE Antonel Deputat PNL din data de 11.05.2021
19 TENIŢĂ Dragoş-Cătălin Deputat USR din data de 11.05.2021
20 TUŢĂ George-Cristian Deputat PNL din data de 11.05.2021




Go to top