Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Teodor-Viorel MELEŞCANU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.31 Prahova,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Alianta Liberalilor si Democratilor Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat (Membru afiliat)
Biroul permanent:
Biroul Permanent Preşedinte, de la data de 10.09.2019
Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 17.09.2018
Comisia de validare Membru, de la data de 21.12.2016
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 22.11.1996 10.12.2000
Senat 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 5.3.2012
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru constituţionalitate Preşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 04.01.2017
Comisia pentru regulament Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 25.06.2018
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Membru, de la data de 26.06.2018 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 16.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top