Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Tit-Liviu BRĂILOIU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 01.02.2017
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Preşedinte, de la data de 17.09.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Iordania Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Africa de Sud Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Austria Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei (APCE) Membru, de la data de 1.3.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 16.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top