Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Listă Legislație

Rezultate Cautare

Nr.NumarTitluStadiu
1 L777/2005
Propunere legislativă pentru modificarea şi completarea Legii nr.506/2004 privind prelucrarea datelor cu caracter personal şi protecţia vieţii private în sectorul comunicaţiilor electronice
Inițiatori:
Claudiu Iulian Manda - PSD Victor Viorel Ponta - PSD Dan Nica - PSD Alin George Teodorescu - PSD Cosmin Vasile Nicula - PSD Radu Emil Moldovan - PSD Vladimir Alexandru Mănăstireanu - PSD
A devenit Legea nr.272/29.06.2006 publicatã în M.O. nr.576/04.07.2006
Print

L777/2005

Propunere legislativă pentru modificarea şi completarea Legii nr.506/2004 privind prelucrarea datelor cu caracter personal şi protecţia vieţii private în sectorul comunicaţiilor electronice

Număr de înregistrare Senat: L777/2005
Număr de înregistrare Camera Deputaților: PLX260/2006
Adresa: -
Prima cameră: Senat
Tip inițiativă: Propunere legislativă
Inițiatori: Claudiu Iulian Manda - PSD Victor Viorel Ponta - PSD Dan Nica - PSD Alin George Teodorescu - PSD Cosmin Vasile Nicula - PSD Radu Emil Moldovan - PSD Vladimir Alexandru Mănăstireanu - PSD
   
Avizul Consiliului Legislativ: 1361/07.10.2005
Procedura de urgență: Nu
Stadiu: A devenit Legea nr.272/29.06.2006 publicatã în M.O. nr.576/04.07.2006
Caracterul legii: Ordinară
Termen adoptare:
Opiniile persoanelor interesate asupra propunerilor legislative aflate în consultare publică: Opinii trimise

Derularea procedurii legislative

Data Acțiunea


- adresa de înaintare a iniţiativei legislative pentru dezbatere
- adresa de desesizare a Camerei care nu are competenţă de primă Cameră sesizată
- forma iniţiatorului
- expunerea de motive la iniţiativa legislativă
- adresa pentru aviz la Consiliul legislativ, Guvern, Consiliul economic şi social,…
- avizul Consiliului Legislativ
- punctul de vedere al Guvernului
- avizul comisiei
- raportul comisiei sesizate în fond
- adresa prin care se comunică respingerea iniţiativei legislative
- adresa prin care iniţiativa legislativă e transmisă la cealaltă Cameră spre dezbatere
- forma adoptată de Camera Deputaţilor
- decretul de promulgare
- forma promulgată

Go to top