Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Raoul-Adrian TRIFAN

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.37 Timiş
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul "Uniunea Salvați România” Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică Membru, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru comunicații și tehnologia informației Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2020
Comisii comune:
Comisia parlamentară a revoluţionarilor din Decembrie 1989 Membru, de la data de 17.02.2021
Comisia comună pentru integrare europeană dintre Parlamentul României şi Parlamentul Republicii Moldova Membru, de la data de 17.02.2021
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Democratică Congo Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Arabia Saudita Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia Secretar, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top