Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Ştefan-Radu OPREA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.31 Prahova,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Secretar, de la data de 02.12.2019
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Membru, de la data de 11.09.2018
Comisii comune:
Comisia de anchetă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru activitatea Autorităţii Naţionale de Reglementare în Domeniul Energiei. Membru, de la data de 27.09.2017
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Norvegia Membru, de la data de 14.11.2018
Grupul parlamentar de prietenie cu Chile Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Georgia Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Secretar, de la data de 01.09.2017 până la data de 31.01.2018
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru dezvoltare şi strategie economică Secretar, de la data de 22.12.2016 până la data de 16.01.2017
Comisia economică, industrii şi servicii Vicepreşedinte, de la data de 05.01.2017 până la data de 31.08.2017
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.01.2018
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 01.09.2017 până la data de 31.01.2018
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 01.02.2018 până la data de 10.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Cuba Secretar, de la data de 26.04.2017 până la data de 14.11.2018
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top