Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Emilia ARCAN

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru agricultură, industrie alimentară si dezvoltare rurală Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru sănătate publică Membru, de la data de 11.09.2018
Comisia pentru cultură şi media Secretar, de la data de 23.09.2019
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Australia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Luxemburg Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Secretar, de la data de 01.02.2018 până la data de 02.09.2018
Biroul Permanent Chestor, de la data de 03.09.2018 până la data de 01.09.2019
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 04.01.2017
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Vicepreşedinte, de la data de 08.02.2017 până la data de 31.01.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top