Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Ioan-Cristian CHIRTEŞ

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.28 Mureş
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activităţii S.R.I. Preşedinte, de la data de 17.02.2021
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Belarus Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Columbia Preşedinte, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Estonia Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia de Nord Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 20.12.2020
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru ape, păduri, pescuit și fond cinegetic Secretar, de la data de 22.12.2020 până la data de 31.01.2021
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top