Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Marius-Petre NICOARĂ

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.13 Cluj,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Senatori neafiliați ( )
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru constituţionalitate Membru, de la data de 17.09.2018
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Membru, de la data de 17.09.2018
Comisia pentru regulament Vicepreşedinte, de la data de 05.07.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Malta Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Cipru Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Preşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 17.06.2018
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Membru, de la data de 18.06.2018 până la data de 24.06.2018
Comisia pentru regulament Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 04.07.2018
Comisia pentru sănătate publică Membru, de la data de 27.12.2016 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru transporturi şi infrastructură Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 16.09.2018
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 16.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top