Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

LÁSZLÓ Attila

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.13 Cluj
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 22.12.2020
Comisii permanente:
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Membru, de la data de 23.05.2022
Comisia pentru sănătate Secretar, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 23.05.2022
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisii de anchetă:
Comisia de anchetă privind investigarea cazurilor de abuzuri sexuale sau a oricăror abuzuri fizice împotriva minorilor din serviciile de tip rezidențial aflate în subordinea Direcțiilor Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului (DGASPC) Membru, de la data de 02.03.2022
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Argentina Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Guineea Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Senegal Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentara NATO (APNATO) Membru, de la data de 17.2.2021
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 20.12.2020
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Membru, de la data de 22.12.2020 până la data de 13.02.2022
Comisia pentru antreprenoriat și turism Membru, de la data de 16.02.2022 până la data de 22.05.2022
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Comisii anchetă:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top