Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Valer-Daniel BREAZ

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.01 Alba,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru comunicații și tehnologia informației Membru, de la data de 19.12.2018
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Membru, de la data de 19.12.2018
Comisii comune:
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru relaţia cu UNESCO Membru, de la data de 01.03.2017
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Luxemburg Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Cote d'Ivoire Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Sudan Membru, de la data de 18.4.2018
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativa a Braziliei Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.08.2017
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Secretar, de la data de 22.12.2016 până la data de 18.12.2018
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 04.09.2017 până la data de 22.09.2019
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru coordonarea activităţilor parlamentare necesare pregătirii Preşedinţiei Consiliului Uniunii Europene din primul semestru al anului 2019 Membru, de la data de 11.10.2017 până la data de 17.12.2018
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top