Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Dorel COVACI

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.37 Timiş,
în data de - validat la data de 07.07.2020
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 09.07.2020
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 21.07.2020
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 15.12.2008 18.12.2012
Camera Deputaţilor 19.12.2012 19.12.2016
Senat 07.07.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top