Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Adrian WIENER

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.02 Arad,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul "Uniunea Salvați România” Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România” (Lider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru sănătate publică Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Membru, de la data de 11.09.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Sudan Secretar, de la data de 18.4.2018
Grupul parlamentar de prietenie cu Cipru Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Grecia Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru egalitatea de şanse Preşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top