Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator CSEKE Attila-Zoltan

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.05 Bihor,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România (Lider)
Biroul permanent:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România Lider, de la data de 20.12.2016
Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică Membru, de la data de 22.12.2016
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului privind elaborarea Codului administrativ Membru, de la data de 18.04.2018
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Singapore Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Polonia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativa a Braziliei Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Camera Deputaţilor 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top