Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 08.12.1960
  Niculae BĂDĂLĂU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.19 Giurgiu,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat




 Organizaţii de cooperare Parlamentară Internaţională:
sigla Adunarea Parlamentara NATO (APNATO)
- Membru, de la data de 1.3.2017

 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Letonia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză
- Preşedinte, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Olanda
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor13 dec. 200414 dec. 2008
Senat19 dec. 201219 dec. 2016
Senat21 dec. 2016 

Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent 21.12.2016 până la data de 31.1.2018

Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 1.2.2017
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi - Membru, de la data de 1.2.2017 până la data de 27.2.2017
Comisia pentru administraţie publică - Membru, de la data de 11.9.2018 până la data de 9.10.2018
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 2.12.2018





Go to top