Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator TUROS Lóránd

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.32 Satu Mare,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru ape, păduri, pescuit și fond cinegetic Membru, de la data de 11.09.2018
Comisia pentru cultură şi media Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2016
Comisii comune:
Comisia de anchetă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru a clarifica aspectele ce ţin de desfiinţarea Direcţiei Generale de Protecţie şi Anticorupţie. Membru, de la data de 27.09.2017
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Țărilor de Jos (Olanda) Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Cambodgiei Membru, de la data de 26.6.2019
Grupul parlamentar de prietenie cu Norvegia Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 26.12.2016
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 27.12.2016 până la data de 05.03.2018
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 11.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top