Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Liliana SBÎRNEA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.10 Buzău,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 03.12.2018
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Secretar, de la data de 17.09.2018
Comisii comune:
Comisia specială de anchetă a Senatului și Camerei Deputaților pentru verificarea aspectelor ce țin de organizarea alegerilor din 2009 și de rezultatul scrutinului prezidențial Membru, de la data de 11.10.2017
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Spania Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Danemarca Preşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Muntenegru Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.01.2018
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Secretar, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.01.2018
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 01.02.2018 până la data de 04.07.2018
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 05.07.2018 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 16.09.2018
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Vicepreşedinte, de la data de 01.02.2018 până la data de 16.09.2018
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Membru, de la data de 17.09.2018 până la data de 02.12.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top