Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Emanuel-Gabriel BOTNARIU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.25 Ilfov,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Senatori neafiliați ( )
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru sănătate publică Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Membru, de la data de 04.02.2019
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Albania Preşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Australia Secretar, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentară a Procesului de Cooperare în Europa de Sud-Est (AP SEECP) Membru Supleant, de la data de 1.3.2017
Forumul Parlamentar European pentru Populaţie şi Dezvoltare (EPF) Membru, de la data de 28.12.2016
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Membru, de la data de 27.02.2017 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 03.02.2019
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top