Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator CSÁSZÁR Károly Zsolt

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.28 Mureş,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România (Secretar)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru constituţionalitate Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia de validare Membru, de la data de 21.12.2016
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Azerbaidjan Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Tunisia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Danemarca Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top