Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Iancu CARACOTA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Preşedinte, de la data de 24.09.2018
Comisii comune:
Comisia parlamentară a revoluţionarilor din Decembrie 1989 Membru, de la data de 01.03.2017
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Azerbaidjan Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Lituania Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 26.12.2016
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.01.2018
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Preşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.01.2018
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare Membru, de la data de 07.02.2018 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru sănătate publică Membru, de la data de 12.02.2018 până la data de 23.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Forumul Parlamentar European pentru Populaţie şi Dezvoltare (EPF) Membru, de la data de 03.12.2018 până la data de 23.09.2018
Go to top