Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator VERESTÓY Attila

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.21 Harghita,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 09.06.1990 15.10.1992
Senat 16.10.1992 21.11.1996
Senat 22.11.1996 10.12.2000
Senat 11.12.2000 12.12.2004
Senat 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 23.01.2018
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 01.02.2017
Istoric Comisii comune:
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activităţii S.R.I. Secretar, de la data de 16.01.2017 până la data de 23.01.2018
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Iordania Preşedinte, de la data de 26.04.2017 până la data de 23.01.2018
Grupul parlamentar de prietenie cu Egipt Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 23.01.2018
Grupul parlamentar de prietenie cu Emiratele Arabe Unite Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 23.01.2018
Grupul parlamentar de prietenie cu Elvetia Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 23.01.2018
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentara NATO (APNATO) Membru, de la data de 01.03.2017 până la data de 23.01.2018
Go to top