Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 16.01.1965
  Gabriela CREŢU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat

 Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene - Preşedinte, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru cultură şi media - Membru, de la data de 11.9.2018




 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Belgia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Egipt
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Spania
- Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor13 dec. 200420 dec. 2007
Senat19 dec. 201219 dec. 2016
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cultură şi media - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.1.2018





Go to top