Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator George-Edward DIRCĂ

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul "Uniunea Salvați România” Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România”
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru constituţionalitate Preşedinte, de la data de 26.09.2018
Comisia de validare Membru, de la data de 21.12.2016
Comisia pentru regulament Membru, de la data de 22.12.2016
Comisii comune:
Comisia specială de anchetă a Senatului și Camerei Deputaților pentru verificarea aspectelor ce țin de organizarea alegerilor din 2009 și de rezultatul scrutinului prezidențial Membru, de la data de 11.05.2017
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru sistematizarea, unificarea şi asigurarea stabilităţii legislative în domeniul justiţiei. Membru, de la data de 27.09.2017
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Grecia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Emiratele Arabe Unite Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Lituania Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru constituţionalitate Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 25.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top